Програма конференції

24.01.2019

Лабіринти стосунків

Місце: мис Казантип, м. Щьолкіно

13.08. Заїзд та поселення учасників.

18.00. Загальні збори. Організаційні питання. 

14.08. 8.00-11.00 (пляж, ліс, природа). 

Бреусенко-Кузнєцов Олександр. Передісторія Лабіринту (міфодрама).Чи знаєте ви, навіщо будуються Лабіринти? Що в цих Лабіринтах ховається? У критського царя Міноса, наприклад, сталася цікава історія, у якій були втілені цілі букети людських страстей. Тут у наявності й богоборчі мотиви, і коливання між жертовністю й скнарістю, і низинна сексуальна пристрасть, аж до худобалозтва цариці Пасіфаї.

Горностай Павло. «Кронос і Зевс: у пошуках чоловічої ідентичності» (міфодрама). Кронос – бог, що поїдав власних дітей, які несли загрозу його владі. Зевс – єдиний із синів Кроноса, що врятувався, а потім скинув владу свого батька. Сучасні чоловіки виростають «під тінню Кроноса», наша культура вимагає від чоловіка конкурувати та ворогувати зі своїми суперниками, а не займатися духовним самопізнанням. Це накладає відбиток на виховання хлопчиків, на формування їх маскулінності. Ми спробуємо розібратися в темі справжньої мужності, але запрошуються не лише чоловіки, а й жінки, які хочуть бачити поруч із собою зрілого, а не обтяженого комплексами чоловіка.

Савінов Володимир. “Ставлення до світу” (PLAYBACKтеатр). Буде створено сприятливу для самовираження атмосферу, в якій учасники зможуть дослідити власні установки до оточуюучого середовища. Світ емоцій та почуттів як такий постане окремим простором, що потребує серйозної уваги. Його розкриття за допомогою плейбек-театральних технік надасть можливість отримати задоволення та поспостерігати багатобарвну природу людських почуттів.

14.08. 17.00-20.00 (зал, клас)

Мова Людмила. «Я – дієслово, процес, рух» (танцювально-рухова терапія). Форма тіла й певні рухові патерни формуються в процесі розвитку людини й становлення його характеру, починаючи із самого народження й навіть ще раніше. Завдяки аналізу рухів в нас з’являється можливість усвідомлення, розуміння особистісних особливостей і особливостей вибудовування контактів.

Скнар Оксана. Подарунок від Феї (арт-терапія). Чи вірите ви, як і раніше, в чудеса й чарівництво? чи, може, ви занурились у коло нескінченних побутових проб­лем і навіть не мрієте ступити на нову сходинку стосунків з чоловіком: від Попелюшки – у Принцеси? Як вирватись з цього замкненого кола? Де взяти ресурси? Як їх активувати, підсилити? А може, варто звернутись до Феї…?

Сидоркіна Марина. Барвистий світ емоцій та почуттів (заняття для дітей та дорослих). Кожному з нас іноді буває як весело, так і сумно, ми можемо почуватися як щасливими, або ж самотніми, ми можемо злитися на когось, або ж навіть ображатися, бути у відчаї, або ж навпаки відчувати рішучість та впевненість, натхнення та любов. Від чого це залежить? Як розуміння наших почуттів допомагає нам? Як бути уважними до почуттів близьких людей? Як змінюється наш стан, коли ми висловлюємо свої почуття? Як висловлення почуттів за допомогою образотворчих матеріалів може стати ресурсом… І, врешті, як пов’язані наші почуття та стосунки

20.00-21.00. Процес-група.

15.08. 8.00-11.00 (пляж, ліс, природа)

Плетка Ольга. Народжена з піни (міфодраматерапія). Цей образ заворожував не одне покоління чоловіків та жінок, але до сих пір залишається таємничим. Пізнання веде до розуміння жіночності. Кожний стане учасником дійства, оспіваного стародавніми поетами, міфу про народження Афродіти з піни морської, а також зможе відчути в собі зарод­ження Богині Любові та Вічної Жіночності. 

Савінов Володимир. “Ставлення до інших” (PLAYBACKтеатр)Життєвий світ особистості, яка просто знаходиться поруч, не може залишати байдужим будь-кого. Тим більше, коли людина розповідає ситуацію з власного досвіду, а ти маєш її по-своєму, але найбільш точно, відтворити. Спостережливіть, емпатія, роузміння найсуттєвішого в особистих розповідях — ті особистісні якості, які розвиватимуться в процесі гри у форматі “плейбек”.

Тамакова Тетяна«Джиберіш/Тарабарщина» (динамічні медитації). Чи завжди ми чуємо один одного? А самі себе? Свій внутрішній голос? Блукаючи по лабіринтах життя… Джиберіш – термін суфійського походження, що означає безглузду, незв’язну мову. Розум зв’язує слова в речення, вибудовуючи уявний потік, що не припиняється. Його можна обдурити, відсунути, вимовляючи свідомо безглуздий набір звуків. Дозволяйте собі робити й вимовляти те, що приходить на розум, не піклуючись про зміст і значення! Виражайте все, що має потребу у виразі, усе, що підходить під визначення «не Розум», позбудьтеся від свого «розумного сміття».

15.08. 17.00-20.00 (зал, клас)

Мова Людмила. Імпровізація як можливість розвитку стосунків (танцювально-рухова терапія)Кожний момент життя є унікальним і може бути цікавий як предмет художнього висловлення. Можна розглядати імпровізацію як зненацька виникаючу структуру. Важливі ситуація «тут і зараз» і рівень свідомості! Спостерігаючи імпровізацію (створення художнього твору в момент його виконання), ми можемо спостерігати взаємодію психофізичної структури особистості зі структурою теперішнього часу й простору. Наша мета – налагодити зв’язок із простором, відчути час, знаходити й утримувати баланс між внутрішньою й зовнішньою увагою, відслідковувати й формувати власні тілесні імпульси.

Бреусенко-Кузнєцов Олександр. Проходження Лабіринту (казкотерапія). Ну хто так будує? По Лабіринтах ходять багато хто, але проходять їх тільки герої. Героєві Тесею дарма Лабіринт, коли веде його нитка Аріадни. У проходженні героєм Лабіринту ця споруда нарешті стає Лабіринтом Стосунків – стосунків любові й співробітництва. Ну, а Мінотавра, зрозуміла справа, варто прикінчити.

Сидоркіна Марина. Мій світ (заняття для дітей та дорослих). З кожним моментом життя ми відкриває для себе яскраві грані оточуючого світу, і одночасно розширюємо кордони власного світу. У цьому процесі неабияку роль відіграє розуміння себе, своїх ресурсів, можливостей, вміння підтримувати інших та проявляти довіру. На занятті будуть створені умови для того, щоб діти краще усвідомили свій світ, стали більш бережно ставитись один до одного, відкриваючи один одному простори своїх світів.

20.00-21.00. Процес-група.

16.08. 8.00-11.00 (пляж, ліс, природа)

Вознесенська Олена. Тіло жінки – священний сосуд сексуальності та духовності (боді-арт). Як часто жінка приділяє увагу тілу, відчуттям? Яскраві прояви сексуальності є забороненими в нашій культурі. Сексуальну жінку жадають але не поважають, тому що сексуальність є протилежністю духовності. Як поєднати духовну красу та красу тіла? Як не відмовитися від своїх потреб та відчуттів, що стає причиною психосоматичних розладів? Увага та любов до свого тіла, своїй краси допоможе кожній жінці віднайти свою внутрішню сексуальність…

Горностай Павло. Тупики та лабіринти стосунків (трансактна психодрама). Пропонуємо дослідити складні міжособистісні стосунки та внутріособистісні тупики засобами психодрами й трансактного аналізу. Учасники зможуть не лише познайомитися з авторським підходом до інтеграції популярних методів, але й вирішити деякі реальні проблеми свого життя.

Савінов Володимир. “Ставлення до себе” (PLAYBACKтеатр). Кінець-кінцем найближче, що ми маємо — це власне “Я”, якому не завжди може бути  комфортно у життєвому світі, що формувався протягом всього попередього життя. Прихована здатність до самоздійснення та втілення власних фантазій хоча б під час вільної гри у плейбек-театрі отримає легітимної свободи. Отриманий досвід дасть змогу відчути смак спонтанного самопрояву, гармонізуючи внутрішні діалоги та амбівалентні почуття.

16.08. 17.00-20.00 (зал, клас)

Вознесенська Олена. Стосунки любові (арт-терапія)Як ми взаємодіємо зі світом навколо, як ми будуємо стосунки з партнерами? Ми схильні втрачати себе у стосунках, жити лише потребами інших, або навпаки, стосунки для нас – це завжди протистояння, конфлікт, з якого ніхто не вийде переможцем. Як досягти діалогу, побудувати дійсно партнерські, рівноправні стосунки? Де є межа між Я і не-Я, але є і близькість? Це дослідження стосунків любові – діалогу, злиття та протистояння.

Тамакова Тетяна„Кундаліні” инамічні медитації). Динамічні медитації розслаблюють різні тілесні затиски, дозволяють людині емоційно виразитися, пройти через катарсис визволення. Кундаліні називають сексуальну енергію, енергію життєвої сили. Це творча енергія, енергія самовираження. Її пробудження супроводжують видатні досягнення в поезії, літературі, музиці, науці, небувалий розквіт творчих можливостей.

Сидоркіна Марина. Казкова країна (заняття для дітей та дорослих). Втілення безмежних можливостей фантазії та уяви може здійснюватися за допомогою ліплення із солоного тіста. Створення казкової країни та захоплюючих історій про її героїв. Дослідження емоцій, світів та стосунків героїв казки.

20.00-21.00. Процес-група.

17.08. ВИХІДНИЙ ДЕНЬ. Екскурсія до Керчі або Феодосії (за бажанням), кінна екскурсія по природному заповіднику Казантип.

Нічні перфоманси. Трансцендентний досвід довіри до простору. Нічні купання.

18.08. 8.00-11.00 (пляж, ліс, природа)

Вознесенська Олена. Красуня в полоні у чудовиська (драматерапія). Що таке – бути в полоні? Хто чудовисько нашого життя? Займаючи жіночу позицію бранки можна отримати ініціацію істинно жіночої поведінки в кризових обставинах. Ідеальна модель її – уміння зрілої жінки чекати без напруги й агресії, чекати, перебуваючи в особливому стані віри в його перемогу добра й в успіх битви із чудовиськом, бути в союзі із чоловіком навіть на відстані, зберігати й підтримувати простір єдності із чоловіком, дотримуючись своїх передчуттів і інтуїтивних знань. Або можна перемогти Чудовиська самої…

Мова Людмила. Божественні лабіринти стосунків (танцювально-рухова терапія). Архетипи богів/богинь –­ це можливість усвідомлення закономірностей, що управляють нашою поведінкою. Вони існують як сили керування нашими емоціями. Якщо людина усвідомлює це й приймає, то боги допомагають йому по-справжньому бути собою й наповнюють його життя глибоким змістом. Якщо ж людина намагається придушити вплив своїх богів, вибирає невластивий його архетипу рід занять, боги як правило «карають». У всіх сферах життя, коли людина намагається відповідати очікуванням навколишніх, не з огляду на власні архетипи, йому доводиться затрачати на це занадто багато енергії. А продуктивність взаємин залишається невисокої… 

Антон Єжов. Якоря наших кораблів: арт-терапія в роботі з реакціями на втрату (арт-терапія). Хто один раз знайшов самого себе, той уже нічого на цьому світі втратити не може” (Стефан Цвейг). Ми стурбовані успішними знайомствами, мріємо зустріти принца/принцесу, для нас важливо як пройде зустріч, але мало хто хоче думати про розставання, про те, як сказати „прощай”… Чому так важко буває усвідомити й прийняти втрату? Що усередині нас пручається цьому? На ці й інші питання ми відповімо на майстер-класі.

18.08. 17.00-20.00 (зал, клас)

Скнар Оксана. Благословіння внутрішніх Чоловіка і Жінки (арт-терапія). Благословіння – добре, цілюще, щире слово. Це щиросерде побажання внутрішнім Чоловікові та Жінці щастя, взаємного кохання, благополуччя, добробуту, успіхів як у справах, так і в особистому житті…, яке є своєрідною ініціацією, сходинкою до більш гармонійних стосунків!

Тамакова ТетянаСхідчастий танець (динамічні медитації). За старих часів між людьми було значно більше фізичного контакту, ніж тепер. І способом такого контакту були танці, у кожному середовищі й культурному шарі були свої танці. Саме у танці дозволялося доторкатися, обійматися, тертися друг об друга. У цьому є велика людська потреба! Східчастий танець – це структурування й усвідомлення себе й навколиш­нього простору, його енергетичної наповненості. Пізнання й знайомство із простором і стосунками, такими знайомими й такими непізнаними. Довільність і структура, і нескінченний Вибір, в якому напрямку рухатися й що очікує за поворотом мого Лабіринту…

Сидоркіна Марина. Мозаїки нових історій. Візерунки наших стосунків (заняття для дітей та дорослих). Що далі відбувається із казковими героями? Як продовжуються їхні стосунки? Які візерунки можуть утворити продовження старих чи нові стосунки героїв? Якими можуть бути візерунки наших стосунків з близькими, рідними, друзями, із собою? Створення мозаїк із пластиліну та природних матеріалів.

20.00-21.00. Процес-група.

19.08. 8.00-11.00 (пляж, ліс, природа)

Скнар Оксана. Гейша – вияв духовної близькості у стосунках (арт-терапія). Гейша – вті­лення справжньої жіночності, чуйності, чуттєвості, чарівності, мудрості,  привабливості. А найголовніше – визнаючи й відчуваючи свою цінність як жінки – створює ту духовну атмосферу, яка підживлює, наснажує чоловіка та надає йому цілющий простір, де він найповніше відчуває себе Чоловіком. А що вміє ваша внутрішня гейша?

Плетка Ольга. «Сильний партнер: лабіринти стосунків» (драматерапія)Яким чином ми обираємо партнера, яким ми його уявляємо та хочемо бачити? Як це – бути разом з сильним партнером – чоловіком чи жінкою? Що ми вважаємо силою у партнера? Драматерапія допоможе нам з’ясувати ці аспекти наших відносин.

Тамакова Тетяна. Кордон?! На замку?!.. (арт-терапія, тілесно-орієнтована терапія). Як живе й розвивається прекрасна й захоплююча країна під ім’ям «Ти»? Хто твої сусіди і як ти встановлюєш контакти? Як ти формуєш своє енергетичне поле, свої границі, відчуваєш самого себе, лишаючись у контакті. Що ти знаєш про свої границі і як відчуваєш їх? Пізнання й усвідомлення Себе й Іншого кличуть нас у подорож по лабіринтах нашого життя.

19.08. 17.00-20.00 (зал, клас)

Лямзін Іван. Спрага близькості й втеча від неї (тілесно-орієнтована терапія). Взаємозв’язок, гідність й безпека: три складові стосунків. Прихильність і автономія – як зберігати стосунки та усвідомлювати власне Я, власні бажання та імпульси. Здатність говорити „НІ”: чи потрібне це?

Вознесенська Олена. Виткати килим долі (арт-терапія). У чиїх руках доля жінки? У руках Чоловіка або своїх власних? Чоловік «кує своє щастя», а жінка «тче килим своєї долі». Цей процес ілюструє „жіночий міф” про творіння світу – символічний акт сплетення створених руками жінок ниток у нове ціле. Із тканини буття створюються долі…

Сидоркіна Марина. Літо 2010. Різноманіття вражень (заняття для дітей та дорослих). Експериментування з образотворчими матеріалами. Втілення вражень від спілкування та стосунків. Спільний малюнок «Танок фарб».

20.00-21.00. Процес-група.

20.08. 8.00-11.00 (пляж, ліс, природа)

Бреусенко-Кузнєцов Олександр. Будівництво Лабіринту (піскова терапія). Лабіринт – це твір інженерного генія. Ім’я йому – Дедал. Як побудувати палац, у якому всім смертним слід заплутатися? В утворі Дедала – і тема творчої досконалості, і тема взаємини генія із владою, і дивне надзавдання. Сховати – не сховати? – от у чому питання. Чи буде задоволений цар Мінос? Ну, це вже його проблеми.

Лямзін Іван. Спрага близькості й втеча від неї (тілесно-орієнтована терапія). Спрага злиття с іншим – чи властиво це мені? Або мене заполонив страх поглинання, який заважає побудувати повноцінні стосунки… Наскільки я здатен залишатися собою, перебуваючи в глибокому контакті? Чи я вистрибну з контакту задля збереження своєї особистості?

Плетка Ольга. «Слабкий партнер: горизонти стосунків» драматерапія). Які слабкості нашої натури допомагають у стосунках, а які, навпроти, заважають? Який танок «танцюють» партнери, коли поряд з сильним слабий, або обидва слабкі? Запрошую на цікаву подорож до потаємних куточків нашої душі. Драматерапія стане у нагоді та відкриє нові горизонти можливих колізій стосунків.

20.08. 17.00-19.00 (зал, клас)

Лямзін Іван. Спрага близькості й втеча від неї (тілесно-орієнтована терапія). А чи здатен я просити про допомогу й приймати її? Як це правильно робити? Як зберегти власну незалежність отримуючи та надаючи допомогу іншому? Границі особистого простору – я та світ навколо. Чи вмію я позначати їх і захищати? Як мені розрізняти свої почуття й диференціювати їх від чужих почуттів?

Плетка Ольга. «Кристал моєї жіночності (мужності) – діамант моєї душі» (орігамітерапія). На майстер-класі учасники мають змогу зробити власний кристал мужності (якщо це чоловік) та жіночності (якщо це жінка). Які властивості притаманні нам? Що ми з радістю демонструємо оточуючим, а що намагаємося сховати від сторонніх поглядів? Чому деякі грані мого буття є цінними для мене, а які ми знецінюємо під тиском обставин чи значущих для нас людей? Які сторони життя є результатом батьківських настанов, а які  придбали з власного досвіду? 

Тамакова Тетяна. «Чоловік і Жінка: лабіринти стосунків» (творча медитація). Хто ми? Як ми почуваємо себе в собі? Наскільки я Чоловік або Жінка? Як Чоловік виявлений у Жінці, а Жінка в Чоловіку? Як ми взаємодіємо один з одним, а Чоловік і Жінка усередині нас… і як знайти свій Шлях у лабіринтах Життя? Медитація – це ваш і тільки ваш персональний досвід. Відгородившись від Розуму ви поринаєте у величезну внутрішню тишу, відкривається можливість вийти на поверхню вашому «Сущому Я».

19.00-21.00. Завершення Арт-калейдоскопу. 

Виступ PLAYBACK театру Казантипу під керівництвом Володимира Савінова.

Груповий перфоманс.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *