Звіт правління
щодо здійснення статутної діяльності
ГО „Арт-терапевтична асоціація”
за період з 15 жовтня 2007 року по 30 вересня 2009 року.
Опис діяльності організації:
Масові заходи, в підготовці яких приймала участь
ГО „Арт-терапевтична асоціація”
1. Підготовлено та проведено спільно з Центральним інститутом післядипломної педагогічної освіти АПН України, Київською медичною академією післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, Інститутом соціальної та політичної психології АПН України та Центром психології руху і танцю “Малюма і Такете” VІ Міждисциплінарну науково-практичну конференцію з міжнародною участю “Простір арт-терапії: міф, метафора, символ” 28 лютого-1 березня 2008 року. Інформаційним партнером стала газета „Психолог” видавництва „Шкільний світ”. В конференції брали участь близько 140 учасників із Києва, 16 місць України (Києва, Сімферополя, Севастополя, Одеси, Луганська, Львову, Запоріжжя, Черкас, Чернігова, Мелітополю, Вінниці, Житомиру, Чернігівської, Луганської, Запоріжської та Львівської областей), а також Москви (Росія) та Мінська (Білорусь). Організатори конференції запропонували такі нові форми роботи як лабораторія, що передбачає наявність групового результату роботи, який був продемонстрований на заключному засіданні учасників конференції, та медіа-клуб. Обидві форми привернули багато уваги та набули популярності.
2. Підготовлено та проведено спільно з Київський міський Будинок Вчителя, НМАПО ім. П.Л. Шупика, Інститут мистецтв Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова та ГО „Центр психології руху та творчого самовираження”, та Інститутом соціальної та політичної психології АПН України VІ Міждисциплінарну науково-практичну конференцію з міжнародною участю “Простір арт-терапії: хаос, структура, стихія” 26 – 28 лютого 2009 року. Інформаційним партнером стала газета „Психолог” видавництва „Шкільний світ”. В конференції брали участь близько 280 учасників із Києва, 20 місць України (Києва, Сімферополя, Севастополя, Одеси, Луцька, Ковеля, Луганська, Львову, Запоріжжя, Чернівців, Мелітополя, Ніжина, Чернігова, Мелітополю, Вінниці, Житомиру), а також Сіеттла (США), Пензи (Росія) та Мінська, Бреста, Мозиря (Білорусь). Знов працювали лабораторії та медіа-клуб.
3. Організовано та проведено спільно з Інститутом соціальної та політичної психології АПН Українинауково-практичний семінар „Творча різноманітність простору арт-терапії” 15 жовтня 2008 року. Прийняли участь близько 40 учасників, виступали 11 доповідачів.
4. Організовано та проведено спільно з Інститутом соціальної та політичної психології АПН Українинауково-практичний семінар „Творча багатовимірність простору арт-терапії” 30 вересня 2009 року. Запрошено 18 доповідачів.
5. Організовано та проведено Круглий стіл „Проблеми арт-терапевтичної освіти в Україні” 30 вересня 2009 року.
6. Організовано та проведено спільно з Мелітопольским державним педагогічним університетом, Мелітопольским інститутом екології та соціальних технологій ВНЗ ВМУРоЛ „Україна”, Мелітопольским міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Інститутом соціальної та політичної психології АПН України за підтримки Міністерства освіти і науки України Всеукраїнську науково-практичну конференцію „Соціально-психологічні особливості професійної діяльності працівників соціальної сфери: ландшафти роботи з клієнтами” 29-31 травня 2008 року.
7. Організовано та проведено спільно з Мелітопольским державним педагогічним університетом, Мелітопольским інститутом екології та соціальних технологій ВНЗ ВМУРоЛ „Україна”, Мелітопольским міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Інститутом соціальної та політичної психології АПН України за підтримки Міністерства освіти і науки України Всеукраїнську науково-практичну конференцію „Соціально-психологічні особливості професійної діяльності працівників соціальної сфери: подорож в просторі змін” 28-31 травня 2009 року.
8. Організовано та проведено спільно з Інститутом проблем виховання АПН України, Головним управлінням праці і соціального захисту Миколаївської облдержадміністрації, Управлінням у справах сім`ї, дітей та молоді виконкому Миколаївської міськради, Управлінням освіти і науки виконкому Миколаївської міськради, Чорноморський державним університетом ім. Петра Могили (м. Миколаїв), Центральною міською бібліотекою ім. М.Л. Кропивницького (м. Миколаїв), Миколаївською обласною громадською організацією „Діалог”, Міським просвітницьким молодіжним товариством „Щасливе життя” (м. Миколаїв), Миколаївське регіональне відділення української спілки психотерапевтів Міжнародну науково-практичну конференціюАрт-терапія: інноваційний простір для підтримки фізичного, психічного та духовного здоров’я людини” 15-16 травня 2009 року. З 12 майстер-класів – 9 були проведені членами ГО „Арт-терапевтична асоціація”. „
9. Організація традиційних арт-терапевтичних майстерень перетерпіла певні зміни, було прийняте рішення проводити майстерні, коли є видатний майстер, що може презентувати свою роботу: якість заважливіша за кількість. За звітний період проведено 4 майстерні. Авторами майстерень були Грініна Людмила Михайлівна, Скнар Оксана Миколаївна, Сидоркіна Марина Юріївна, Крісті Ен Хофленд, учасниця програми міжнародних обмінів у галузі освіти У. Фулбрайта, арт-педагога (Сіеттл, США).
10. З метою підвищення рівня теоретичних знань та удосконаленню практичних вмінь та навичок фахівців в сфері арт-терапії участь членів організації в наукових та науково-практичних конференціях, фестивалях, форумах та семінарах з доповідями та майстер-класами щодо арт-терапії (загальна кількість конференцій – біля 20, виступів з доповідями – близько 10, майстер-класів – більш ніж 40, не враховуючи заходи ГО „Арт-терапевтична асоціація”).
11. Організація майстер-класів та лабораторій спеціалістів з ближнього та дальнього зарубіжжя з метою підвищення знань та удосконаленню практичних вмінь та навичок вітчизняних фахівців в сфері арт-терапії – Кошкіної Наталії, Григорія Харькова та Ірини Фролової (Москва-Мінськ), Щербакова Андрія(Москва, Росія), Крісті Ен Хофленд (Сіеттл, США), Еріки Осіпук (Мінськ, Білорусь).
Діяльність відділу танцювально-рухової психотерапії
ГО „Арт-терапевтична асоціація”
12. Організація та проведення спільно з Центром психології руху та танцю „МАЛЮМА і ТАКЕТЕ” і ГО „Центр психології руху та творчого самовираження” 1 березня 2008 року Хореографічну дію „Вслух и Просебя” (м. Київ), 13 червня 2008 року – Імпровізаційний танцювально-руховий перфоманс на Камінній могилі (м. Мелітополь) та 28 березня 2009 року веселий танцювальний бурлеск в стилі контемпорарі «Брутто-Нетто. Срок годности возможен».
13. Організовано і проведено з Центром психології руху та танцю „МАЛЮМА і ТАКЕТЕ”, ГО „Центр психології руху та творчого самовираження”, Мелітопольським інститутом екології і соціальних технологій, ВУЗ ВМУРоЛ «Україна» (м. Мелітополь), кафедрою практичної психології та психотерапії
Інституту соціології, психології та управління НПУ ім. М.П. Драгоманова, кафедрою сучасної хореографії КНУКіМ (м. Київ) І науково-практичний семінар „Творчість як життєвий ресурс” 13-14 червня 2008 року (м. Мелітополь).
14. Фахівці танцювально-рухового відділення ГО „Арт-терапевтична асоціація” брали участь у чотирьох науково-практичних конференціях, фестивалях, форумах, семінарах з доповідями щодо арт-терапії (загальна кількість майстер-класів – 10, не враховуючи заходи ГО „Арт-терапевтична асоціація”)
15. Організація майстер-класів та лабораторій з композиції, імпровізації, Сontemporary dance спеціалістів з ближнього та дальнього зарубіжжя з метою підвищення знань та удосконаленню практичних вмінь та навичок фахівців в сфері танцювально-рухової арт-терапії: Чудіної Олени (Росія, Москва), двічі – Ольги Прихудайлової (Росія), тричі – Володимира Голубєва (Росія, Челябінськ), чотири рази – Котеленко Олени (Росія, Москва).
16. Організація та проведення терапевтичних груп (автори та ведучі – Костевич Вероніка Сергіївна та Мова Людмила Вікторівна).
Редакційно-видавнича діяльність ГО „Арт-терапевтична асоціація”
17. Підготовлено та видано збірники матеріалів П’ятої та Шостої міждисциплінарних науково-практичних конференцій “Простір арт-терапії: міф, метафора, символ” (2008 рік) та “Простір арт-терапії: хаос, структура, стихія” (2009 рік).
18. Виходить з друку збірник наукових праць з тематики арт-терапії „Простір арт-терапії” спільно з Університетом менеджменту освіти АПН України двічі на рік. На сьогоднішній день, на жаль, ще не відбулася реєстрація його як фахового з психології у ВАК України з причин зміни назви співзасновника. Видано 2 випуски за 2008 рік та перший за 2009 рік. Планується до кінця року видати ще один за матеріалами Науково-практичного семінару „Творча багатовимірність простору арт-терапії” від 30 вересня 2009 року
19. Підготовка членами організації статей в наукових виданнях на теми, що пов’язані з арт-, танцювально-руховою та казко-терапією, інтерв’ю та виступів у пресі (газета “Психолог”, серія статей в „Управлінні освітою”, видавництво „Шкільний світ”) (загальна кількість статей, не враховуючи видання ГО „Арт-терапевтична асоціація” – більш ніж 60).
20. Прийнято рішення про випуск серії брошур з викладенням арт-терапевтичних методик (ідея Самишкіної О.В.). Перші випуски планується видати до конференції, що відбудеться у лютому 2010 року.
Навчально-методична діяльність ГО „Арт-терапевтична асоціація”
21. Впроваджений в педагогічну діяльність на базі Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України розроблений спільно з Центром психології руху і танцю „Малюма і Такете” навчально-практичний комплекс „Використання арт-терапевтичних технологій в освіті та соціальній сфері”. Вже отримали сертифікати дві групи слухачів (загалом 25 людей). Ще дві групи в Києві та Мелітополі чекають на сертифікацію.
22. Запроваджено на базі психологічного центру МАУП короткочасні навчальні програми „Вступ до арт-терапії” і „Арт-терапія в роботі з почуттями, відчуттями, емоціями”.
23. Запроваджено нову форму навчання арт-терапії (ідея Тамакової Т.А.). Проведено три заходи:
– міжнародний виїзний навчально-терапевтичний проект Арт-калейдоскоп „Чоловік та Жінка” 14-22 серпня 2008 року, м. Щьолкіно;
– навчально-терапевтичний виїзний проект Арт-мозаїка „Фантазії зимових узорів” 23-27 січня 2009 року, смт Мігово;
– міжнародний навчально-терапевтичний виїзний проект Арт-калейдоскоп „Стосунки любові” 14-22 серпня 2009 року, м. Щьолкіно.
Міжнародні зв’язки
24. Прийнято участь у роботі ХІХ міжнародного Конгресу S.I.P.E. (INTERNATIONAL SOCIETY of PSYCHOPATHOLOGY of EXPRESSION and ART THERAPY), Лісабон, Португалія. Вардеванян Світлана Іванівна зробила на Конгресі презентацію щодо діяльності ГО „Арт-терапевтична асоціація”.
25. Прийнято участь у роботі Міжнародного конгресу з психотерапії «Проблеми та тенденції в сучасній вітчизняній психотерапії», Міжнародний дитячий Центр «АРТЕК», м. Гурзуф (Вознесенська О.Л., доповідь, майстер-клас).
Інші види діяльності ГО „Арт-терапевтична асоціація”
26. З літа 2008 року, на жаль, з технічних причин не працює сайт ГО „Арт-терапевтична асоціація”. Зараз проводяться роботи з його відновлення.
27. Проводяться арт-терапевтичні сімейні майстерні в проекті „Батьківська педагогіка” спільно з ГО „Центр екології сім’ї” та БДТ Подільського району м. Києва (Вознесенська О.Л., Сидоркіна М.Ю.).
Подяки:
1. Тамаковій Тетяні Анатоліївні за активну участь в організації виїзних масових заходів „Арт-терапевтичної асоціації”, ініціативність та небайдужість до розвитку арт-терапії в Україні.
2. Павлін Дарії Олександрівні за неоціненний внесок у створення мультімедіа-презентацій про діяльність ГО „Арт-терапевтична асоціація”.
3. Мовчан Наталії Миколаївні за активну участь в організації навчальних семінарів спеціалістів з інших країн.
4. Костевич Вероніці Сергіївні за допомогу у інформаційному забезпеченні діяльності асоціації в інтернет-просторі.
5. Самишкіній Олесі Володимирівні за творчий підхід до життя та розвитку арт-терапії в Україні.
6. Шевченко Вірі Георгіївні за активну життєву позицію в питаннях поширення арт-терапії в Україні.
Президент
ГО „Арт-терапевтична асоціація” Вознесенська О.Л.
* У текст увійшли звіти Мелітопольського та Одеського осередків ГО „Арт-терапевтична асоціація”
Висновки ревізійної комісії щодо діяльності ГО „Арт-терапевтична асоціація”
Діяльність ГО „Арт-терапевтична асоціація” відповідає меті організації, а саме задоволенню та захисту законних соціальних, економічних, національно-культурних та інших спільних інтересів своїх членів, сприяння розвитку та впровадженню арт-терапевтичних методів в сучасні системи психокорекційних, психотерапевтичних, психопрофілактичних, реабілітаційних та інших заходів.
Організація протягом двох звітних років виконувала наступні завдання.
– Завдання сприяння створенню інформаційного поля для конструктивного спілкування членів Організації виконувалося за допомогою організації та проведення двох Міждисциплінарних науково-практичних конференцій з міжнародною участю – П’ятої – “Простір арт-терапії: міф, метафора, символ” 28 лютого–1 березня 2008 року, та Шостої – “ Простір арт-терапії: хаос, структура, стихія” 26–28 лютого 2009 року, Міжнародної науково-практичної конференції „Арт-терапія: інноваційний простір для підтримки фізичного, психічного та духовного здоров’я людини” 15-16 травня 2009 року, науково-практичний семінар „Творча різноманітність простору арт-терапії” 15 жовтня 2008 року та „Творча багатовимірність простору арт-терапії” 30 вересня 2009 року, двох Всеукраїнських науково-практичних конференцій „Соціально-психологічні особливості професійної діяльності працівників соціальної сфери: ландшафти роботи з клієнтами” 29–31 травня 2008 року та „…подорож в просторі змін” 28–31 травня 2009 року.
– Підвищенню рівня теоретичних знань, удосконаленню практичних вмінь та навичок в сфері арт-терапії у членів Організації сприяла:
– організація щомісячних арт-терапевтичних майстерень (4 майстерні);
– доповіді та майстер-класи на наукових конференціях;
– організація та проведення п’ятнадцяті майстер-класів та лабораторій спеціалістів з ближнього та дальнього зарубіжжя;
– видання збірників наукових праць „Простір арт-терапії” та матеріалів конференцій;
– впровадження Навчально-практичного комплексу „Використання арт-терапевтичних технологій в освіті та соціальній сфері” на базі Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України.
– Підтримка і сприяння науково-дослідницькій та науково-методичній роботі членів Організації з проблем застосування арт-терапії здійснювалася за рахунок видання наукових праць членів Організації (збірників наукових праць „Простір арт-терапії”, випуски 1 і 2 за 2008 рік, випуск 1 за 2009 рік) та матеріалів конференцій 2008 та 2009 року, згаданих вище;
– Завдання підтримки етичних і соціально-культурних норм роботи, пов’язаної з використання арт-терапевтичних методів виконувалося завдяки проведенню Круглого столу з питань арт-терапевтичної освіти та сертифікації 30 вересня 2009 року.
– Необхідно відмітити діяльність ГО „Арт-терапевтична асоціація”, спрямовану на контакти з міжнародними організаціями та іноземними колегами (участь у міжнародних конференціях та ХІХ міжнародного Конгресу S.I.P.E. (INTERNATIONAL SOCIETY of PSYCHOPATHOLOGY of EXPRESSION and ART THERAPY), Лісабон, Португалія.
– Також вважаємо за доцільне відмітити відсутність ГО „Арт-терапевтична асоціація” в Інтернет-просторі. Наполягаємо на необхідності найскорішого відновлення сайту організації.
Документи ГО „Арт-терапевтична асоціація” знаходяться у належному порядку. Організація веде оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність і вносить до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених законодавством. Фінансові звіти своєчасно подаються у відповідні органи.
Вважаємо діяльність ГО „Арт-терапевтична асоціація” за таку, що відповідає меті та завданням організації. Діяльність президента та правління можливо оцінити як задовільну.
Члени ревізійної комісії:
_____________ Панова Ірина Юріївна
_____________ Сидоркіна Марина Юріївна
30 вересня 2009 року.