Back to All Events

Їдемо разом на Казантип на Арт-калейдоскоп 2013 “Любов та стосунки”


Їдемо разом на Казантип на Арт-калейдоскоп 2013 “Любов та стосунки”

ВГО «Арт-терапевтична асоціація» за підтримки медико-психологічного факультету Національного медичного університету імені О.О. Богомольця та Інституту соціальної та політичної психології НАПН України

запрошує ВАС на

АРТ-КАЛЕЙДОСКОП 2013  „ЛЮБОВ І СТОСУНКИ” у живописному куточку нашої України на березі Азовського моря

9 – 17 серпня 2013 року,

мис Казантип, м.Щьолкіно

Арт-калейдоскоп – це унікальна можливість поєднати приємне з корисним – чудовий відпочинок з само­пізнанням та розвитком. Це новітня форма на­вчан­ня: учасники отримують можливість як долучи­тися до нового емоційного досвіду, так і навчитися новим технологі­ям мультімо­дальної арт-терапії.

Калейдоскоп – тому що впродовж 7 днів з учасниками пра­цю­ють різні тренери та терапевти, використову­ючи різні технології арт-терапії: від шаманського танцю та дзен-живопису до конструю­ван­ня та поезії, від малювання до ліплення та боді-арту. Але усіх об’єднує загальна тема. Вона хвилює усіх людей, неза­лежно від їхньої статі та віку. Чому жінки та чоловіки не завжди розуміють один одного? І чому щасливі сім’ї зустрічаються у наші дні не так часто, як хотілось би? Як любити свою дитину? Віднайти відповіді для себе Ви зможете на арт-калей­дос­копі, зану­рив­шись у казковий світ арт-терапії.

В програмі арт-калейдоскопу – дзеркало взаємин чоловіків та жінок, дитячо-батьківські стосунки, робота з казками та міфами, які відоб­ра­жають несвідомий потяг до гармонії з іншими.

Участь в Арт-калейдоскопі дозволить:

  • отримати задоволення від творчого процесу;

  • включити глибинні творчі ресурси самореалізації;

  • запустити механізми самозцілення та розвитку;

  • познайомитися з різними підходами в арт-терапії;

  • а також – знайти нових друзів та однодумців.

Арт-калейдоскоп дає кожному учаснику простір для вільного креа­тивного пошуку, саморозкриття, інтеграції внутрішнього тілесного та емоційного досвіду. Ця програма – для тих, хто бажає налагодити свої взаємовідносини з коханими чоловіками та жінками, досягти гармонії у сто­сунках в родині, навчитися, як виховати дітей в любові. Для тих, хто жадає пізнання, відкриття, спонтан­ності, або для тих, хто хоче розкрити в собі цей потенціал.

Дизайн арт-калейдоскопу: ранкова група (3 години), вечірня група (3 години), вечірня динамічна група (1 година). Удень – відпочинок, екскурсії. Для дітей плануються спеціальні окремі заняття.

Для Вас працюють провідні тренери та терапевти Арт-терапе­втич­ної асоціації, що мають 10-річний досвід використання арт-тера­пії, працюють у різних підходах та парадигмах, володіють багатьма арт-терапевтичними методами та технологіями.

А ЩЕ – МОРЕ, СОНЦЕ, ПРИРОДА І ТВОРЧІСТЬ.

Місце проведення арт-калейдоскопу: Крим, мис Казантип, Азовське море, м. Щелкино.

Гарантований сертифікат від ВГО „Арт-терапевтична асоціація”.

Вартість участі:

За попередньої оплати до 1 липня – 1350 грн. (125 EURO); до 10 серпня – 1500 грн. (140 EURO). Для студентів знижка – 100 грн. Для членів ВГО “Арт-терапевтична асоціа­ція” – спеціальні знижки.

Проживання: у приватному секторі 5–10 $ день, харчування – самостій­но, дозвілля – на розсуд учасників.

Гарантований сертифікат від ГО “Арт-терапевтична асоціація”.

ПОПЕРЕДНЯ РЕЄСТРАЦІЯ ОБОВ’ЯЗКОВА!

Додаткова інформація на сайтах: http://www.art-therapy.org.uahttp://www.maluma.com.ua

та за телефонами: +38(098)425-1609 (Ольга); +38(097)349-2018 (Тетяна).

Реєстрація в електронному вигляді: art.therapy1@gmail.com

ПРОГРАМА ЗАНЯТЬ

9.08. Заїзд та поселення учасників.

18.00. Загальні збори. Організаційні питання. 

10.08. 8.00-11.00 (пляж, ліс, природа). 

Самишкіна Олеся. Відносні казки або казкові стосунки (арт-терапія, казкотерапія). У дитинстві за допомогою казок закладаються моделі створення сім’ї, моделі взаємостосунків чоловіка й жінки. Як ми самостійно пишемо свої внутрішні казки й живемо по них? Чи можна змінити свої казкові сценарії відносин?

Стадник Володимир. Тілесний всесвіт (тілесно-орієнтована терапія). Вода – унікальне середовище. Вода дарує нам можливість усвідомити вимоги до позиціонування свого тіла у моделі нескінченості всесвіту. Використовуємо еволюційний підхід та базові положення тіла людини у воді, такі, як «зірка», «стріла», «поплавець», відповідних до станів мінералу, рослини, тварини з почуттєвим досвідом на підґрунті виникаючих асоціацій. Усвідомлення психологічного змісту цих положень тіла й рухів, спрямованих до партнера й від нього дозволяє розбудити незадіяні в повсякденності острівці сприйняття рухів.

10.08. 17.00-20.00 (зал, клас)

Галіцина Людмила. Будуємо будинок, або Дім як символ особистості(арт-терапія). Наш ДІМ – це не лише наша фортеця, наша опора, це і наш внутрішній світ. Який образ ДОМУ ми носимо в середині себе, як його трансформувати, бо дім – це і символ особистості. Дім/Будинок – це певний мікрокосм, замкнений простір, в якому формується і проходить свої певні цикли життя окремого роду. Тому Дім/Будинок – це сховище мудрості, сили роду, традицій. Конструюючи будинок учасники можуть усвідомити свої почуття і задовольнити свої потреби (психологічна безпека, емоційний комфорт, фізичний комфорт, усвідомлення, розуміння й установлення меж, повага до меж власного «Я» і до меж «Я» інших, збереження та відновлення зв’язку з близькими), відчути власну силу тощо. Ми досліджуватимемо наш власний внутрішній мікрокосм Дому. Поєднаємо внутрішнє із зовнішнім… 

Сидоркіна Марина. Дивовижний світ почуттів (заняття для дітей та дорослих). Який він, цей дивовижний, барвистий світ наших емоцій та почуттів? Як пов’язані наші почуття та стосунки? Як краще зрозуміти себе та інших – оточуючих, близьких, друзів, тих, кого ми любимо? Образотворчі матеріали та ігри з їх застосуванням, спрямовані на краще пізнання себе та інших.

Тамакова Тетяна. Медитація без меж (динамічні медитації). Медитація означає здатність бути радісним на самоті, бути щасливим з самим собою. Медитація – це досвід сексу без сексу. Ця медитація – потужний спосіб для центрування енергії в хара-центрі – місце трохи нижче пупка. Ця медитація заснована на суфійському способі рухів призначених для усвідомлення та інтеграції тіла. Оскільки це Суфійська медитація, вона робиться невимушено і не серйозно. Вона до такого ступеня несерйозна, що ти навіть можеш посміхатися, коли будеш її робити.

20.00-21.00. Процес-група.

11.08. 8.00-11.00 (пляж, ліс, природа)

Самишкіна Олеся. Сімейні сценарії долі. Недоколисана (драматерапія). Як настроїти себе на успіх і щастя «на клітинному рівні». Як це робили наші предки, використовуючи колискові пісні. Що відбувається з людиною, якщо його недоколисали в дитинстві? Усі бажаючі будуть доколисані!

Стадник Володимир. Зцілення водою (тілесно-орієнтована терапія). Пропонується робота з номотетичним значенням карт хадо води, розроблених Масару Емото, зокрема з картами зцілення й подяки, і їх впливом на сприйняття води як поезії почуттів та посередника трансформації переживань людини.

11.08. 17.00-20.00 (зал, клас)

Галіцина Людмила. Мандала «моя сексуальність». «Арт і ерос: сексуальність, близькість (арт-терапія, наративна терапія, ініціаційна терапія). Страх проявити себе, свою сексуальність. Виявлення причин страху близькості. Як формується сексуальність, як розвивається і на що ми її перетворюємо і чому… Як розкритися як квітка? 

Сидоркіна Марина. Ландшафти наших світів (заняття для дітей та дорослих). Чим наповнений безмежний світ кожного з нас? У чомусь ми схожі, та багато в чому зовсім унікальні. Що для кожного із нас важливо та цінно? У кожного із нас – свій дивовижний «внутрішній ландшафт». Мета цієї зустрічі – краще пізнати себе та зробити кроки у напрямку розкриття свого світу для інших.

Тамакова Тетяна. Старші Аркани Таро. Таро в дусі Дзен. Башта. Блискавка (творча медитація, танцювально-руховий підхід). Що є для нас свобода в стосунках? Чи є ми вільними у стосунках? Свобода від… або свобода для… що дає нам розуміння? Подія, випадок, пригода яка на мить освітлює наше життя і робить його чітким та ясним, рішення про вибір ми робимо самі, і несемо відповідаль­ність за нього?

20.00-21.00. Процес-група.

12.08. 8.00-11.00 (пляж, ліс, природа)

Вознесенська Олена. Полярності в стосунках (драматерапія). Як ми живемо в форматі полярностей стосунків? Чи потрібна нам близькість або треба мати дистанцію з партнером? Чи хочемо ми стабільності у стосунках або ж нам потрібні певні зміни, розвиток? Дослідимо це разом, спробуємо розібратися та знайти у цих полярностях золоту середину! 

Плетка Ольга. Афродіта – з піни народжена (казкотерапія, транзактний аналіз). На майстер-класі за допомоги міфо-драматерапії ми відправимося у безчасся, туди, де на Олімпі правили Боги, що не знали Любові та станемо учасниками і свідками «народження» бажаних та необхідних світові Любові та Жіночності. Різним буде цей шлях для учасників, але він буде про них самих, про Любов, про Міф, про Море.

12.08. 17.00-20.00 (зал, клас)

Галіцина Людмила. Витинанка «Дерево»: відчуй силу роду» (арт-терапія). Вічне Дерево Життя – уособлення єдності усього світу, своєрідна модель Всесвіту й людини, де для кожної істоти, предмета чи явища є своє місце. Це також посередник між світами – своєрідна дорога, міст, драбина, якими можна перейти до світу богів або в потойбіччя. Про Древо Життя у світі створено безліч легенд, казок, цей символ знайшов відображення в орнаментах багатьох народів. А що Ви знаєте про Дерево свого Роду? Створимо своє Дерево Роду, пустимо коріння свого роду у глибину років, дамо силу своїй родині… і хай цвіте і плодоносить Дерево вашого Роду…

Тамакова Тетяна. Старші Аркани Таро. Таро в дусі Дзен. Імператриця. Творчість (творча медитація, танцювально-руховий підхід). Хто Ви у стосунках пари? Що Ви привносите до них? Плідність, дію, ініціативу, творчість або непостійність, неусвідомленість, сумнів, невизначеність… творчість народжує світло, прояснює істину для кожного у відносинах при вирішенні складних питань. Як реалізуєте творчість Ви і яка вона у Вас?

Сидоркіна Марина. Місто, де збуваються мрії та встановлюються стосунки наших мрій (заняття для дітей та дорослих). Як ми можемо допомогти собі та іншим у втіленні мрій? Створення казкового міста та захоплюючих історій про його героїв. Дослідження почуттів, світів та стосунків героїв історій. Які вони – стосунки наших мрій?

20.00-21.00. Процес-група.

13.08. ВИХІДНИЙ ДЕНЬ. Екскурсія до Керчі або Феодосії, кінна екскурсія по природному заповіднику Казантип, водна екскурсія навколо мису Казантип, пішохідна екскурсія по заповіднику Казантип.

Нічні перфоманси. Трансцендентний досвід довіри до простору. Нічні купання.

14.08. 8.00-11.00 (пляж, ліс, природа)

Вознесенська Олена, Савінов Володимир. Білосніжка та її семеро чоловіків (драматерапія). Чи можна знайти партнера, що задовольніть усі найвищі запити Жінки? Чи є жінки, які можуть бути й Хазяйками, й Гейшами, й Бізнес-Леді? Чи може один бути за сімох? Матеріал колективного несвідомого, що містять казки про Білосніжку, допоможе нам віднайти відповіді на ці питання…

Стадник Володимир. Баланс у воді – баланс у житті (тілесно-орієнтована терапія). Як ми сприймаємо рухи в площинах і осях? Чи однакові вони на суші та у водному середовищі? Дослідження рухів дозволяє виходити на індивідуальні моделі балансу індивідуалізму-колективізму, дії-бездіяльності, асоціації-дисоціації з урахуванням бажаного сполучення ресурсів затрачуваних у різних ситуаціях.

14.08. 17.00-20.00 (зал, клас)

Іл’юкевич Ігор. Робота з казковими образами (танцювально-рухова терапія). Кожному архетипу відповідає спеціальний музичний супровід, і в процесі танцю формується кінестетичний досвід проживання значеннєвих метапозицій для кожного з архетипів, а так само інтеграція на рівні тілесних патернів і розширення карти емоцій людини. Принципова відмінність полягає в тілесному (а не в когнітивному!) проживанні архетипів, що актуалізувалися. Це дозволяє визначити суб’єктивний досвід переживання різних архетипічних станів, познайомитися з індивідуальною рольовою картою казкових архетипів на тілесному рівні, одержати доступ до інформації несвідомого, обходячи психологічні захисти, і, в остаточному підсумку, сформувати ресурс особистості, що дозволяє більш широко реагувати на екстернальні компоненти навколишньої дійсності.

Самишкіна Олеся. Лялька Бажанниця (арт-терапія). Народні способи здійснення бажань. Слов’янська чарівна паличка. Як виготовити, як користуватися.

Сидоркіна Марина. Мозаїки дивовижних історій. Фундаменти та візерунки дружби і любові (заняття для дітей та дорослих). Що далі відбувається із казковими героями? Як продовжуються їхні стосунки? Які візерунки можуть утворити продовження старих чи нові стосунки героїв? Якими можуть бути візерунки наших стосунків з близькими, рідними, друзями, із собою? Що є фундаментом близьких стосунків – дружби та любові? Створення мозаїк із солоного тіста та природних матеріалів.

20.00-21.00. Процес-група.

15.08. 8.00-11.00 (пляж, ліс, природа)

Плетка Ольга. Пара. Пара? Пара! (драматерапія, танцювально-рухова терапія, арт-терапія). Пара. Пара? Пара! Які стосунки можуть розповісти нам, що склалася пара? Яка це пара для нас, для партнера, для оточуючих? Яким чином збіги та розбіжності думок і уявлень розвивають наші стосунки?

Савінов Володимир. Як існує любов у моїй душі? (PLAYBACK–театр). Почуття до іншій людині, що виникає в душі кожного з нас, живе якимось способом, утворюючи різні конфігурації, немов у калейдоскопі. Як воно виглядає і як переживається – ми подосліджуємо за допомогою технік плейбек-театру. Загальна атмосфера майстер-класу задається саме бажанням розібратися, що для мене почуття любові. Інші учасники зможуть зіграти все те, що вони вловили.

15.08. 17.00-20.00 (зал, клас)

Вознесенська Олена. Стосунки любові (арт-терапія, драматерапія). Як ми взаємодіємо зі світом навколо, як ми будуємо стосунки з партнерами? Ми схильні губити себе у стосунках, жити лише потребами інших, або навпаки, стосунки для нас – це завжди протистояння, конфлікт, з якого ніхто не вийде переможцем. Як досягтися діалогу, побудувати дійсно партнерські, рівноправні стосунки? Де границя між Я и не-Я, і разом з тим де близькість? Це дослідження стосунків любові – діалогу, злиття й протистояння.

Іл’юкевич Ігор. Подих – Музика – Рух» (танцювально-рухова терапія). Це – один з напрямків роботи в сучасній інтегративній психології, який сприяє розвитку творчого потенціалу, взаємодії емоційного й тілесного компонентів особистості, формуванню цілісного сприйняття реальності процесів, що відбуваються. Метою ДМД також є розвиток цілісного сприйняття й переживання людиною змісту почуттєвого тілесного образа. За допомогою подиху ми проробляємо негативні ідеї, стани, витиснуті в несвідоме, відтворюємо патерни дихальних екскурсій при тих або інших життєвих об­ста­винах, також ми можемо управляти нашими станами в повсякденному житті незалежно від обста­вин. Різні психічні  стани – це різні форми подиху. Кожна форма подиху – це певний стан психіки. Характер здійснення й форми виразного руху можна розглядати як проекцію емоційно-образного проживання людиною мелодії, яке опосередковує особливостями його сприйняття музичного добутку, ступенем його емоційної відкритості, рівнем і характером усвідомлення свого образа тілесного «Я», ступенем пластичної досконалості й рівнем розвитку креативності.

Сидоркіна Марина. Калейдоскоп вражень (заняття для дітей та дорослих). Арт-терапевтичне студійне заняття, спрямоване на відображення вражень від спілкування та стосунків на Арт-калейдоскопі 2013.

20.00-21.00. Процес-група.

16.08. 8.00-11.00 (пляж, ліс, природа)

Савінов Володимир. Що у стосунках серйозно, а що – гра? (PLAYBACK–театр). Яке багатозначне слово “гра”… Гра чи несерйозна, чи не зациклена, чи легковажна, чи мудра… Спробуємо розібратися в цьому – як ми граємо у стосунках, кого й що можемо змінити, з ким і з чим не можемо змиритися… Кожний зможе розповісти будь-яку історію про свої стосунки й відразу отримати сценічний відгук, спостерігаючи всю свою ситуацію як би з боку…

Вознесенська Олена. Стосунки та зміни. (драматерапія). Цей майстер-клас для тих, хто потребує змін! Для тих, чиї стосунки їм вже набридли, але як валізу без ручки їх шкода кидати. А чи готові ми до змін? Або ж не бачимо те, що вже всім очевидно?

Плетка Ольга. Ах роль, ах Я (драматерапія). Майстер-клас присвячено дослідженню звичних нам рольових взаємовідносин: які ми Жінки, які ми Чоловіки. Яким чином наші уявлення про себе можуть допомогти нам стати успішніше у своїх життєвих ролях. Чи впливає наша стать, наше виховання на життєву компетентність?

16.08. 17.00-19.00 (зал, клас)

Галіцина Людмила. Розлучитися, щоб зустрітися знов, або Ґудзик на щастя» (арт-терапія). Що таке ґудзики: важлива складова одягу, чудовий аксесуар чи щось значно більше?.. Що символізують ґудзики, чому у давнину їм надавали такого важливого значення? А які магічні і красиві речі можна створити із ґудзиків собі на щастя і на процвітання в усіх сферах життя?… Приходьте і створіть свій ґудзиковий рай…

Іл’юкевич Ігор. Танець Лінії Життю (танцювально-рухова терапія). Цей танець – сугестивне динамічне занурення в систему конденсованого досвіду особистісних переживань клієнта за допомогою спеціальної музики, проживання цього досвіду з наступним катарсисом і формуванням ресурсного стану. У результаті подорожі по «Лінії Життя» учасники отримують можливість моделювання свого власного життєвого сценарію, розкрити джерело життєвої сили через рух у просторі, прожити звільнення від ірраціональних почуттів провини, сорому, образи й гніву, сформувати ресурс у майбутнє. Танець використовує природню радість, енергію й ритм, які доступні всім, він сприяє розвитку усвідомлення, розуміння “Я”. Рух змінює відчуття. За допомогою танцю вибудовується комунікація із самим собою й навколишнім середовищем. Усвідомлене дослідження й розкриття нових можливостей через танець і рух дозволяє прийти до нового розуміння свого “я”, своїх можливостей.

Савінов Володимир. Тримати або відпустити? (PLAYBACK–театр). Історії про любов, які пам’ятаються дотепер, або історії, які тривають прямо зараз і ніяк не можуть гармонізуватися, ми будемо розповідати для дружньої публіки. Відпустити свою історію, дати їй можливість пожити своїм життям – крізь призму творчої уяви інших учасників. Ті ж, хто буде пробувати грати в плейбек-театральному ключі, зможуть усвідомити й розвити як свої акторські здібності, так і вміння вловлювати саму суть особистої історії…

19.00-21.00. Завершення Арт-калейдоскопу. 

PLAYBACK-перфоманс на завершення! Учасники всіх трьох майстер-класів зможуть показати свою творчість і випробувати свої акторські здібності в перформанси на закритті арт-калейдоскопу. Кожен з учасників зможе розповісти історію, почуття або ситуацію, що мали місце за останній тиждень, а підготовлені актори зіграють її в спеціальних плейбек-техніках.

Груповий перфоманс.

ТРЕНЕРИ, ЩО ПРАЦЮЮТЬ НА АРТ-КАЛЕЙДОСКОПІ 2013„ЛЮБОВ ТА СТОСУНКИ”Місце: мис Казантип, м. Щьолкіно, з 9 по 17 серпня 2013 року

  1. Вознесенська Олена, канд. психол. наук, старший науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, доц. КНУ імені Тараса Шевченка, арт-терапевт, сімейний терапевт, президент ВГО «Арт-терапевтична асоціація» (Київ).

  2. Галіцина Людмила, головний редактор газети «Управління освітою» видавництва «Шкільний світ», член правління ВГО «Арт-терапевтична асоціація», арт-терапевт, відмінник освіти (Київ).

  3. Іл’юкевич Ігор, викл. тілесноорієнтованої і танцювальної терапії Білоруської академії післядипломної освіти, н. с. відділу психічних та поведінкових розладів РНПЦ психічного здоров’я м. Мінськ, член Білоруської асоціації психотерапевтів, член міжнародної асоціації ранніх психозів IEPA м. Сідней (Австралія), голова пра­вління Британського психологічного клубу м. Лондон (Велика Британія) (Мінськ)

  4. Плетка Ольга, молодший науковий співробітник Інституту соціальної й політич­ної психології НАПН України, старший викладач кафедри соціальної роботи МІЄСТ ВУЗ ОМУРаЧ „Україна”, казкотерапевт, член УАТА, член правління ВГО «Арт-терапевтична асоціація» (Київ-Мелітополь).

  5. Савінов Володимир, магістр психології, співробітник Інституту соціальної та полі­тич­ної психології НАПН України, гештальт-терапевт, керівник київського PLAYBACK театру “Déjà vu plus”, керівник відділення гештальт-терапії Київського осередка УСП, член ГО «Арт-терапевтична асоціація» (Київ).

  6. Самишкіна Олеся, арт-терапевт, ініціаційний терапевт, співзасновник Української професійної спілки ініціаційних спеціалістів, член ВГО «Арт-терапевтична асоціація» (Київ).

  7. Сидоркіна Марина, канд. психол. наук, науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, психолог БДТ Подільського району м. Києва, член ВГО «Арт-терапевтична асоціація» (Київ).

  8. Стадник Владимир, канд. психол. наук, доцент кафедри психології та педагогіки Академії муніципального управління, бізнес-тренер та арт-терапевт, член ВГО «Арт-терапевтична асоціація» (Київ).

  9. Тамакова Тетяна, викладач кафедри загальної й медичної психології медико-психологічного факультету НМУ ім. А.А. Богомольця, арт-терапевт, засновник та виконавчий директор ВГО «Арт-терапевтична асоціація» (Київ).

Previous
Previous
May 7

Їдемо разом відпочивати! МОРШИНСЬКІ АКВАРЕЛІ ПОЧУТТІВ – 2013

Next
Next
September 25

Науково-практичний семінар ТВОРЧА БАГАТОВИМІРНІСТЬ ПРОСТОРУ АРТ-ТЕРАПІЇ 2013