Кодекс етичних норм арт-терапевтів

Кодекс етичних норм і принципів професійної діяльності арт-терапевтов

Професія арт-терапевта є професією, що розвивається. Її представники прагнуть допомогти своїм клієнтам виразити складні переживання, що важко передати словами, зміцнити їхню самосвідомість та сприяти їх особистісному росту.

Арт-терапевти керуються у своїй діяльності принципами професійної Діяльності та несуть професійну відповідальність.

Арт-терапевти знайомі з законом про рівні можливості й тим, як він реалізується на місцевому і національному рівнях.

Арт-терапевти повинні прагнути до утвердження високих етичних норм і керуватися психотерапевтичними інтересами клієнта. Фахівці з медичною освітою несуть відповідальність за стан здоров’я клієнта.

Арт-терапевти будують свої відносини з клієнтами на професійній основі: арт-терапевти не повинні користатися залежністю від них клієнта в психотерапевтичних відносинах у своїх сексуальних, фінансових чи будь-яких інших інтересах; арт-терапевти несуть відповідальність за те, щоб не використовувати відносини з клієнтом після завершення психотерапії у своїх інтересах;

На початку психотерапії між арт-терапевтом і  клієнтом, чи його представником, повинний бути укладений контракт, що регулює психотерапевтичні відносини.

Відносини між арт-терапевтом і клієнтом конфіденційні.

Арт-терапевты, що бажають використовувати вербальний, образотворчий чи письмовий матеріал арт-терапевтических сесій з метою досліджень, викладання, чи публікацій й експонування, повинні:

а) по можливості одержати дозвіл клієнта, попередньо попередитивши про про спосіб  використання  матеріалу; через 3 роки після завершення психотерапевтичної роботи дотримувати дану вимогу не обов’язково (однак навіть у цьому випадку повинна дотримуватися анонімність клієнта);

б) робити це в інтересах клієнта й утримуватися від використання матеріалу в тому випадку, якщо одержання дозволу  клієнта чи публікація можуть зашкодити їх  прогресу в психотерапії;

в) дотримуватися  анонімності  клієнта.

Арт-терапевти ніколи не повинні шукати зиску  від продажу тих робіт, що створені клієнтами в процесі психотерапії.

Арт-терапевти повинні оцінювати свою професійну компетентність шляхом  проходження регулярних супервізій.

При інформуванні населення про свої послуги арт-терапевти повинні орієнтуватися на професійні, а не комерційні стандарти. Неприпустимо вводити в оману громадськість щодо рівня своєї кваліфікації.